Sağlık Zeytinden Zeytin Mut'tan
Sepetim 0,00 TL
 
Yardım

İlaçsız Zeytin Yetiştiriciliğini >> Mut

 

Mersin'in Mut ilçesi zeytincilik anlamında son yıllarda ciddi bir gelişme göstermekle birlikte zeytinyağındaki kendine has lezzeti ve hafifliği ile de yeni zeytin merkezlerinden birisi haline gelmektedir. Ancak Mut zeytinin ve zeytinyağının diğer bölgelerden ayrıt edici en belirgin özelliği ise ilaçsız zeytin yetiştiriciliğidir.

 

" Bölgemizde mikro klima denilen bir hava akımına sahip olması sebebi ile meyvedeki kurtlanmaya sebep olan sinek haşeresi duyusal döngüsünü tamamlayamadığı için hiç kurtlanmaya rastlanmıyor ve ilaç atma gereksinimi de görülmüyor.

 

İlçemize bağlı Haydar köyünde bulunan 1300 yıllık “anıt zeytin” ağacıda bölgenin zeytincilik tarihine olan simgesidir. 

 

Mut zeytinyağı kendine has aroması ve kalitesinden dolayı Türk patentince coğrafik işaret ile mut zeytinyağı olarak tanımlanmıştır.

 

 Mut zeytinyağının diğer bölgelerdeki zeytinlerden elde edilen zeytinyağlarından ayrılan özellikleri şu şekilde açıklanmıştır ; mut zeytinyağı , ağıza alındığında damakta ve dil ucunda hafif ve geçici bir acılık ve yakıcılık hissi bırakması , yeşil meyvemsi tadı ile diğer zeytinyağlarından ayrılmaktadır.

 

   Meyvemsiliği ile dikkat çeken bu zeytinyağının bir diğer ayırt edici özelliği acı badem ve kesilmiş çimen aromalarına sahip olmasıdır.

   Mut  zeytincilik alanında hızla gelişmekte olup hem ilaçsız olması hem de kendine has lezzet ve aroması nedeniyle popülerliği de artmaktadır.

Aydın Solmaz

On yıldır Aydoganlar Zeytinyağını alıyorum. Kalitesini bozmadı. Başka bir yağ almayı düşünmedim.Hem fiyat hem kalite olarak uygun ve güvenilir.

Kemal Kara

Mersin'e her gideceğimiz de mutlaka uğrarız zeytinyağları tek kelime ile mükemmel eş dost da çok beğendiği için her gidişimde mutlaka sipariş verirler. Bu arada mağazaya uğradığınız da reçel reyonlarınıda es geçmeyin yeşil incir reçelini denemelisiniz.

Çılgın Şefler

Yöresel ürünler ile ilgili geniş yelpazesi var. Zeytin ve zeytinyağı başta olmak üzere çok değişik doğal ürünler var. İşyeri sahipleri ve çalışanlar oldukça sıcak ve samimi insanlar.

Ahmet Öztürk

10 yıl anamura gidiş ve dönüşte mutlaka ziyaret ederim. O güzel ürünlerinden zeytinyağı, zeytin ve diğer doğal ürünlerinden alırım. Çok beğeniyoruz. Selamlar.

Uzeyir Kanar

Güler yüzlü personelleri ve daha önce hiç bir yerde görmediğim ve bulamayacağım doğal, sağlıklı ürünleriyle bu işte çok daha ileri seviyeleri hakediyorlar. İnşallah tüm Türkiye'ye şube açarlar

Merve Özdamar

Mersine her gidişimizde mutlaka uğrarız. Zeytin salataları çok güzel. Badem ezmelerini de denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca çalışanlar ilgili ve güler yüzlüler.

Aziz Erdoğmuş

Mut Zeytinyağını tanıyan geç tanıdığı için bir pişman, tanımayan bin pişman. Ben de internet sitesinden sürekli alırım Aydoğanlar Zeytinyağını. Kalitesi ve doğallığıyla tercihim Aydoğanlar. Mutlu olmak için Mut zeytinyağı için.

Fisun Savaşer

Özellikle siyah zeytinini çok beğendim. Uygun fiyat ve güler yüzlü hizmet bulabileceğiniz bir yer. Çeşit de çok...

Salih Erdurucan

Ürün çeşidi çok, çalışanlar ilgili. Zeytinler güzeldi, zeytinyağı ise deneyerek aldık.

Kasım Büyükeken

Muta yolunuz düşerse zeytin ve zeytinyağı ürünleri için uğrayacağım yer güvenilir temiz hesaplı.


Aydoğanlar zeytinyağı ailesi olarak 1992 yılında Mersin’in Mut ilçesinde kurulmuş olup, zeytinciliğin gelişmesinde öncülük yaparak Mut'a ilk zeytinyağı fabrikasını kurmanın ve Mut zeytinyağının Dünya'ya tanıtılmasına da öncü olmanın gururunu yaşamaktayız. Lezzetini ve kalitesini de Mut iklimine borçluyuz. Aydoğanlar ve Aybahçe markalarımız ile geliştirdiğimiz zeytin, zeytinyağı, kahvaltılık, yöresel ve doğal kozmetik ürünlerimizin yanı sıra yöreye ait taze meyve çeşitliliğini de sizlere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik ve Güvenlik ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et